Haber

Bill Gates, küresel sağlık ve kalkınma konularını görüşmek üzere Çin’i ziyaret edecek

ABD’li yazılım şirketi Microsoft’un kurucusu Bill Gates, küresel sağlık ve kalkınma sorunları alanında çalışan vakfını temsilen görüşmeler yapmak üzere Çin’i ziyaret ettiğini belirtti.

Gates, kişisel Twitter hesabından 2019’dan bu yana ilk kez Pekin’e geldiğini duyurdu.

Gates, ziyaretinde Gates Vakfı’nın 15 yıldır birlikte çalıştığı Çin’deki ortaklarıyla bir araya geleceğini belirterek, Çin’in sıtma ilaçlarının geliştirilmesinden iklim değişikliği ile ilgili çabalara kadar pek çok alanda başarılı deneyimlere sahip olduğunu ve dünya çapında daha fazla insan bu gelişmelerden faydalanmalıdır.

Küresel iklim değişikliği, sağlığa erişimde eşitsizlik ve gıda güvenliği gibi sorunların analiz edilebilmesi için teknolojik yeniliklere ihtiyaç olduğuna işaret eden Gates, dünyada yoksulluğun ve çocuk ölümlerinin azaltılmasında önemli ilerlemeler kaydedildiğinin altını çizdi. kazanımlarını bu alanlarda geriletti.

Afrika ülkelerinin özellikle yüksek gıda fiyatları, borçlar ve tüberküloz, sıtma gibi hastalıkların artması nedeniyle kırılgan durumda olduğuna işaret eden Gates, Çin ziyaretinin ardından bir sonraki durağının Batı Afrika olacağını kaydetti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu