Teknoloji

Netflix’in Apple Vision Pro’ya darbe indiren kararı: Netflix’e özel bir uygulama olmayacak

Bloomberg’den Mark Gurman’ın haberine göre Apple’ın Vision Pro kulaklığı piyasaya sürüldüğünde özel bir Netflix uygulaması olmayacak . Yayın devinin Apple’ın oyunu için özel bir uygulama yapma planı olmadığı ve iPad uygulamasını platformla uyumlu hale getirmek istemediği bildiriliyor.

Bu buluş, kullanıcıların netflix Bu da Disney Plus, Max, Amazon Prime Video ve Paramount Plus gibi Vision Pro desteğini duyuran diğer yayın hizmetleri gibi özel bir uygulama aracılığıyla izleyemeyecekleri anlamına geliyor. Bunun yerine kullanıcılar Netflix’teki içerikleri izliyor. bir web tarayıcısında izlemeniz gerekecek bu da kullanıcıların izlediği filmleri veya TV şovlarını çok daha az ilgi çekici hale getirecek. Ayrıca Netflix web uygulamasındaki görüntü kalitesi tarayıcıya göre değişiklik gösterdiğinden çözünürlükte sınırlamalar yaşanabilir.

Netflix, Meta’s Quest serisi için bir uygulama geliştirmiş olsa da bu uygulama oldukça güncel değil. Netflix sözcüsü Kumiko HidakaThe Verge’e yaptığı açıklamada basitçe şunları söyledi: “Üyelerimiz, tıpkı Mac’lerde Netflix’in keyfini çıkarabildikleri gibi, Vision Pro’daki web tarayıcısında da Netflix’in keyfini çıkarabilecekler.”

Apple’ın geçtiğimiz günlerde Vision Pro’nun Disney Plus ve Apple TV’den 3D filmler ve deneyimlerle çıkacağına dair yaptığı duyuruda Netflix’ten bahsedilmemesi oldukça dikkat çekiciydi. 3.499 dolarlık kulaklıkta Netflix’in bulunmaması, cihazı, en sevdikleri dizileri ve filmleri izlemek için bir araç olarak kullanmak isteyenler için muhtemelen daha az çekici hale getirecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu